Salyanın Yenikənd kəndində və ətraf kəndlərində işıq həddindən çox fasilələr verilir buda kənd sakinlərinin narazılığına səbəb olub.Qeyd edək ki,11 min sakinin yaşadığı kəndə mütəmadi olaraq əsasız işıqlar söndürülür, Azərişıq açıqlamasında bildirir ki,xətlərdə təmir bərpa işləri aparılır,nədənsə hər yüngül külək əsəndə və yaxutda yağış yağanda-hələ qış ayı gəlməyib kənd sakinləri işıqsız qalır bu nədən xəbər verir?
Salyan azərişıq öz işin düzgün qurmur yada məsuliyyətsiz yanaşır! Dövlət büdcəsindən milyonlarla maliyyə vəsaiti ayrılır.Burda sual yaranır ki,təyinatı üzrə düzgün istfadə olunmaması yada kadırların düzgün təyinat olunmur.
Kənd sakini Səlimov Bəyməmməd yazır ki,
2000_dən cox evin cəmi bir elektrik açar var.Əgər bir evin xəttində qəza olarsa bütün kəndin işıqları söndürülüb.Dəfələrlə müraciət olunmasına baxmayaraq tədbir görülmür.Deyirlər nə vaxtsa xətlər kabelləşəcək.Deməli NƏ VAXTSA ya qədər belə olacaq.
Qeyd edək ki,bu hələ bir kənd sakini yazır.
İnanırıq ki,yaxın zamanda kənd sakinlərinin bu problemi həllini tapar.