Axundzadə Vasif – Peşəkar Təcrübə və Beynəlxalq Uğurlar
Axundzadə Vasif ali təhsilini Bakı Dövlət Universitetində başa vuraraq “Yer quruluşu və Torpaq müfəttişliyi” ixtisası üzrə ixtisaslaşıb. O, dövlət və özəl sektorda müxtəlif vəzifələrdə çalışaraq geniş iş təcrübəsi qazanıb və özünü peşəkar kadr kimi sübut edib.
Peşəkar Karyera Yolu
Əmək fəaliyyətinə “ACCESSBANK” QSC-də Kredit Mütəxəssisi kimi başlayan Vasif Axundzadə, burada maliyyə və bank sahəsində dəyərli bilik və bacarıqlar əldə edib. Daha sonra dövlət sektorunda fəaliyyətini davam etdirərək Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Salyan Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzində Baş Məsləhətçi vəzifəsində çalışıb.
Bu vəzifədə çalışarkən Vasif Axundzadə aqrar sektorun inkişafına dəstək olmaq üçün kənd təsərrüfatı sahəsində müxtəlif layihələrə rəhbərlik edib. O, fermerlərin maarifləndirilməsi, yeni aqrotexniki innovasiyaların tətbiqi, məhsuldarlığın artırılması və kənd təsərrüfatı məhsullarının bazara çıxarılması kimi məsələlərdə mühüm rol oynayıb. Daha sonra Azərbaycan Respublikası Dövlət Reklam Agentliyinin Şirvan Regional Reklam İdarəsində çalışaraq dövlətin reklam siyasətinin formalaşdırılması və nəzarət mexanizmlərinin gücləndirilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərib. Reklam idarəçiliyi sahəsində qazandığı təcrübə, onun təşkilati bacarıqlarını daha da inkişaf etdirməsinə imkan yaradıb.
Hazırda Axundzadə Vasif Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunun əməkdaşı olaraq Salyan Regional ASAN Xidmət Mərkəzində Xidmət üzrə Mütəxəssis vəzifəsində çalışır. O, burada qida sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərinin qida təhlükəsizliyi qeydiyyatının aparılması və onlara qida təhlükəsizliyi sertifikatının verilməsi istiqamətində öz vəzifəsini icra edir. Bundan əlavə, qida təhlükəsizliyi standartlarının tətbiqi, müvafiq nəzarət və tənzimləmə proseslərinin həyata keçirilməsində aktiv rol oynayır.
Beynəlxalq Layihələrdə İştirak və Sertifikatlar
Peşəkar inkişafına daim önəm verən Vasif Axundzadə müxtəlif beynəlxalq təlim və layihələrdə iştirak edərək sertifikatlarla təltif olunub. Xüsusilə, Avropa Birliyinin təşkilatçılığı və beynəlxalq ekspertlərin iştirakı ilə həyata keçirilən “Bitki mühafizəsi vasitələrinin saxlanılması və satışı” mövzusunda TWINING layihəsində iştirak edib. Bu layihə çərçivəsində əldə etdiyi biliklər, onun kənd təsərrüfatı və ekoloji təhlükəsizlik sahələrində bilik və bacarıqlarını daha da dərinləşdirib.
Dil Bilikləri və Bacarıqlar
Axundzadə Vasif rus və ingilis dillərini mükəmməl səviyyədə bilir ki, bu da onun beynəlxalq əlaqələr qurmasına və xarici mütəxəssislərlə birgə çalışmasına şərait yaradır. Peşəkar fəaliyyətində analitik düşünmə, təşkilati bacarıqlar və strateji yanaşma kimi keyfiyyətləri ilə seçilir.
Onun qazandığı təcrübə, bilik və beynəlxalq layihələrdə iştirakı, Azərbaycan üçün vacib olan müxtəlif sahələrin inkişafına mühüm töhfə verir. Axundzadə Vasif, çalışdığı hər bir qurumda öz peşəkarlığı və fəallığı ilə fərqlənir və karyerasını daha da inkişaf etdirmək istiqamətində daim yeniliklərə açıqdır.