Azərbaycanda belə bir qadına hansı yöndən baxsan, çətin ehtiyac yaransın.
Xədicə İsmayılova 5 dekabr 2014-cu il tarixində qanunsuz əməllərinə görə həbs olunmuş şəxsdir, konkret cinayət əməllərinə görə məhkumluq həyatı yaşamış bir qadındır.
Göründüyü kimi artıq çəkidən ciddi şəkildə əziyyət çəkir, bu səviyyədə kilolu olan insanın həyatda qalması, hər saniyə aldığı nəfəs bir möcüzədir. Özünə zülm edən, sağlamlığını heçə sayan bu qadına, başqa insanların həyatı, taleyi önəmli, dəyərli ola bilərmi?
Bir neçə saat öncə yazdığı bir status, bu satqının, xainin iç üzünü göstərir. Təbii ki, əsil Azərbaycan qadını, Azərbaycan Əsgərinin əleyhinə belə bir fikir irəli sürməyəcək.
Eyni zamanda görünür ki, bu qadının xəyanət anlayışı doğru deyil, ya ağıldan kəm bir insan statusunda İgid Azərbaycan Əsgərini xəyanətdə suçlayar, yaxud da ermənidən sifariş alan. Bu qadın daha çox ermənidən sifariş alan, ağıldan kəm yox, ağıldan iti olan bir anti-milli ünsürə bənzəyir.
Bu qadın haqqında həm mediamızda, həm sosial şəbəkələrdə, həm də real həyatda həddindən artıq ağır ifadələr və ittihamlar yazılır və səslənir, bu haqda növbəti yazılarda ətraflı yazaram.
Azərbaycan qadınına yaraşmayan davranışları özündə birləşdirən bu qadın, şübhəsiz yalnız anti-Azərbaycan qüvvələrin işinə yarayacaq, onların sifarişlərini icra edəcəkdir. Azərbaycanda belə bir qadına hansı yöndən baxsan, çətin ehtiyac yaransın.