Bakı yollarında son vəziyyət: Sıxlıq olan küçələr – SİYAHI
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzi (NİİM) paytaxt yollarındakı son vəziyyətlə bağlı məlumat yayıb.
Mərkəzdən bildirilib ki, hazırda paytaxt yollarında nəqliyyatın hərəkətində sıxlıq müşahidə edilir:
1. Bakı-Sumqayıt şosesində – Xocəsən yolu ilə kəsişmədən Beynəlxalq Avtovağzalın qarşısına qədər sıxlıq;
2. Moskva prospektində – Beynəlxalq Avtovağzalın qarşısından “20 Yanvar” dairəsinə qədər – əsas və kənar yol sıxlıq;
3. Binəqədi şosesində – Biləcəri-Baksol yolu ilə kəsişmədən – mərkəz – “Azadlıq prospekti” metro stansiyası istiqamətində sıxlıq;
4. Rövşən Cəfərov küçəsində – “20 Yanvar” dairəsindən başlayaraq əsas yolda Ziya Bünyadov prospekti istiqamətində sıxlıq;
5. Abdulvahab Salamzadə küçəsində, Tbilisi prospekti ilə kəsişmədən Ziya Bünyadov prospekti ilə kəsişməyədək sıxlıq;
6. Ziya Bünyadov prospektində – Böyükşor gölünün yanından Atatürk prospekti ilə kəsişməyə qədər əsas yolda, “20 Yanvar” dairəsi istiqamətində sıxlıq;
7. Tbilisi prospektində, “20 Yanvar” dairəsindən İzmir küçəsi istiqamətində Akademik Həsən Əliyev küçəsi ilə kəsişməyə qədər sıxlıq;
8. Şəfayət Mehdiyev küçəsində Tbilisi prospektinə çıxan hissədə sıxlıq;
9. Abbasqulu ağa Bakıxanov küçəsi – İzmir küçəsi ilə kəsişmədən Səməd Vurğun küçəsi ilə kəsişməyədək Türkiyə səfirliyi istiqamətində sıxlıq;
10. Heydər Əliyev prospektində – Ağa Neymətulla küçəsi ilə kəsişmədən Heydər Əliyev Mərkəzi istiqamətində kənar yolda sıxlıq;
11. Xətai prospekti – Neymət Quliyev küçəsi ilə kəsişmədən Heydər Əliyev prospekti ilə kəsişməyə qədər sıxlıq;
12. Ağa Neymətulla küçəsində, Heydər Əliyev prospekti ilə kəsişmədən “Nəriman Nərimanov” metrosu istiqamətində sıxlıq;
13. Yusif Səfərov küçəsində, Heydər Əliyev Mərkəzinin qarşısında – tunelə girişdən Koroğlu Rəhimov küçəsi istiqamətində sıxlıq;
14. 28 May küçəsində Puşkin küçəsi ilə kəsişmədən Rəşid Behbudov küçəsi ilə kəsişməyədək sıxlıq;
15. Dilarə Əliyeva küçəsində, Puşkin küçəsi ilə kəsişmədən hər iki istiqamətdə sıxlıq;
16. Şəmsi Bədəlbəyli küçəsində Qış parkının yanından Rəşid Behbudov küçəsi ilə kəsişməyədək sıxlıq müşahidə olunur.