Daşqın Cəbiyev kimi şəxsiyyətlər hər zaman cəmiyyətin inkişafında önəmli rol oynayırlar. O, Salyan rayonunun bir kəndində yaşamasına baxmayaraq, öz fəaliyyətləri ilə böyük nümunə göstərir. Yeni Azərbaycan Partiyasının fəalı olaraq, yalnız siyasi sahədə deyil, həm də sosial sahələrdəki təşəbbüsləri ilə seçilir. Onun gördüyü işlər kəndin sakinləri arasında birlik və həmrəylik yaratmaqla yanaşı, əhalinin ehtiyaclarının ödənilməsinə dəstək olmağa yönəlib.
Belə insan haqqında demək olar ki, o, yalnız öz maraqları üçün deyil, başqalarının rifahı üçün də çalışır. Daşqın Cəbiyev xalqa yaxınlığı, düzgünlüyü və səmimiyyəti ilə insanların rəğbətini qazanmış bir insandır. O, öz kəndinin inkişafı üçün layihələr irəli sürən, gənclərə dəstək olan, həmçinin yaşlı nəsli diqqətdə saxlayan bir vətəndaş olaraq çoxlarına nümunədir.
Əgər ölkəmizin hər bir bölgəsində Daşqın Cəbiyev kimi insanlar daha çox olsa, o zaman nəinki rayonlarımızın, hətta bütün ölkənin inkişafı daha sürətli və möhtəşəm olar. Onun əzmkarlığı, fədakarlığı və xalqa bağlılığı böyük hörmətə layiqdir. Belə insanlar cəmiyyətin güvən sütunlarıdır.