Neftçala rayon təsərrüfatlarında 01 noyabr 2025-ci il tarixinə, 617,5 hektar meyvə və giləmeyvə sahəsindən 2178,3 ton məhsul toplanmışdır və bir hektardan məhsuldarlığ 35,3 sentner olmuşdur.
Meyvə və giləmeyvələrdən 14,5 hektar xurma sahəsindən 56,7 ton məhsul, 276,4 hektar nar sahəsindən 987,7 ton məhsul, 36 hektar alma sahəsindən 85,8 ton məhsul, 14,4 hektar armud sahəsindən 50,3 ton məhsul, 69,4 hektar heyva sahəsindən 388,7 ton məhsul, 18,3 hektar ərik sahəsindən 57,7 ton məhsul, 7,3 hektar albalı sahəsindən 14,7 ton məhsul, 11,7 hektar şaftalı sahəsindən 22,2 ton məhsul, 44,2 hektar gavalı sahəsindən 122,1 ton məhsul, 28,7 hektar alça sahəsindən 161,4 ton məhsul, 12,2 hektar gilas sahəsindən 26,8 ton məhsul, 19 hektar fındıq sahəsindən 25 ton məhsul, 57,6 hektar sair meyvələr sahəsindən 166 ton məhsul, 7,8 hektar giləmeyvə sahəsindən 13,2 ton məhsul toplanmışdır.